راهنمای آزمون MSRT وزارت علوم و MHLE وزارت بهداشت

آزمون  MSRT و آزمون MHLE آزمونهای زبان وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند که تقریبا به صورت ماهیانه برگزار میشوند . این آزمون ها از الزامات وزارت علوم برای دانشجویان دکتری و وزارت بهداشت در مقاطع تحصیلی بالاست . نحوه برگزاری این آزمون ها به عنوان تست های استاندارد زبان و با درجه سختی نسبی متوسط هستند . آزمون  MSRT از سه بخش شنیداری ، گرامر و درک مطلب تشکیل شده است .

مواد تشکیل دهنده آزمون زبانMSRT وزارت علوم :

بخش گرامر   30 سوال

بخش  شنیداری   30 سوال

بخش درک مطلب 40  سوال

در مجموع برای 100 سوال نزدیک به 90 دقیقه زمان در اختیار داوطلب است.

سوالات بخش شنیداری پشت سرهم و فقط یکبار پخش می شوند که نیاز به تمرکز و دقت بالا و همچنین مهارت شنیداری نسبتا خوب دارد . در این زمینه آزمون های آزمایشی تست پارک شما را کاملا با سطح سختی و شیوه برگزاری آزمون آشنا می کند و با کمی تمرین بر آزمون های آزمایشی آنلاین  MSRT   در تست پارک به سطح آمادگی خوبی برای آزمونهای اصلی خواهید رسید .

 

راه موفقیت در آزمون های زبان استاندارد

آمادگی علمی و تمرین زیاد بهترین راه موفقیت در این آزمونهاست . برای آمادگی در بخش های علمی گرامر نیاز به مطالعه دو کتاب مطرح در این زمینه دارید : کتب گرامر این یوز و گرامر تافل کاغذی که خلاصه مفید و اساسی این کتب را میتوانید در جزوه کامل تست پارک برای آزمونهای زبان مطالعه نمایید . مطالعه و تمرین این جزوه خلاصه موفقیت شما را در بخش گرامر آزمون زبان MSRT  و آزمون زبانMHLE   تضمین میکند .

بالا بردن دامنه لغات : دامنه لغات برای آزمون MSRT بسیار ضروری است هر چند این آزمون سوال مستقیم لغت مانند کنکور و امثالهم ندارد ولی برای بخش های درک مطلب و شنیداری بسیار ضروری است . کتب   504 و کلمات ضروری تافل به همراه  3000   کلمه کلیدی انگلیسی برای این بخش جزء حداقل ها است . این کلمات به طور مفید و مختصر در جزوه های تست پارک توضیح داده شده اند و نوع کاربرد آنها برای آزمون های زبان استاندارد چه تافل و چه تولیمو و چه MSRT   شرح داده شده اند .

مهارت علمی در بخش شنیداری : تمرین زیاد و بالا بردن دایره لغات مفید ترین راه تقویت این بخش است . فایل های صوتی مرتبط با کلمات یاد شده بالا از جمله ضروریات هستند که تمرین های بسیار متنوعی در بخش شنیداری در بسته آموزشی ویژه آزمون های زبان تست پارک گنجانده شده اند .

این بسته آموزشی از بخش فروشگاه تست پارک یا تماس با ما قابل سفارش است .

آزمون های زبان آزمایشی تست پارک بهترین راه حل برای آشنایی با محتوا و شرایط آزمون زبان وزارت علوم MSRT  است. برای شرکت در این آزمون ها از بخش ثبت نام در تست پارک اقدام نمایید .