دوره های ثبت نام شده شما

نام دوره آموزشی
آموزش 504 کلمه ضروری زبان انگلیسی
( 15 هزار تومان)
خرید آنلاین

آموزش 1100 کلمه زبان انگلیسی
( 17 هزار تومان)
خرید آنلاین

آموزش و مرور کلمات زبان انگلیسی کنکور
( 14 هزار تومان)
 خرید آنلاین 

دوره آموزش کامل زبان انگلیسی مشتمل بر 7500 کلمه زبان
( 80 هزار تومان)
 خرید آنلاین 

با استفاده از ابزار هوشمند آموزش زبان انگلیسی تست پارک می توانید کلمات زبان انگلیسی را به حافظه بلند مدت بسپارید


خرید آموزش آنلاین لغات کنکور سراسری با فرمول ویژه تست پارک

14 هزار تومان

 خريد آنلاين توضیحات


خرید آموزش آنلاین لغات کتاب 504 کلمه با فرمول ویژه تست پارک

15 هزار تومان

 خريد آنلاين توضیحات


خرید آموزش آنلاین لغات کتاب 1100 کلمه با فرمول ویژه تست پارک

17 هزار تومان

 خريد آنلاين توضیحات


خرید آموزش آنلاین لغات 1000 کلمه سطح متوسط ضروری با فرمول ویژه تست پارک

12 هزار تومان

خريد آنلاين توضیحات


خرید بسته آموزش آنلاین کلمات تافل با فرمول ویژه تست پارک

15 هزار تومان

 
خريد آنلاين توضیحات


خرید بسته کلمات انتخابی شما با فرمول ویژه تست پارک

10 هزار تومان

 

خريد آنلاين توضیحات

آموزش زبان انگلیسی به روش تست پارک

یادگیری زبان انگلیسی یکی از ضرورت های زندگی امروزی است چرا که در تمام جنبه های زندگی اثرگذار است. اخیرا ابزارهایی برای آموزش زبان انگلیسی توسعه داده شده است که استفاده از آن ها می تواند سرعت شما را در یادگیری افزایش دهد. ابزارهای آموزش زبان انگلیسی توسط تست پارک طراحی شده و در دسترس شما هستند. این ابزارهای آموزش زبان انگلیسی بر پایه مهمترین منابع vocabulary در زبان انگلیسی طراحی شده اند. برای شروع هر یک از این دوره های آموزشی با استفاده از ابزار اختصاصی تست پارک، روی لینک های زیر کلیک کنید.

ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1100 واژه ضروری 1100 words you need to know
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 504 واژه ضروری 504 absolutely essential words
ثبت نام دوره آموزش تضمینی Essential words for the Toefl
ثبت نام دوره آموزش تضمینی کلمات زبان انگلیسی کنکور
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 7500 واژه زبان انگلیسی (دوره جامع)
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1000 واژه سطح متوسط زبان انگلیسی

زبان انگلیسی رایج‌ترین زبانی است که در جهان صحبت می‌شود و برای تحصیل و زندگی در کشورهای انگلیسی‌زبان و بسیاری کشورهای دیگر، یادگیری زبان انگلیسی الزامی است. زبان انگلیسی یک زبان ژرمنی است که برای اولین بار در دوران قرون وسطی در انگلستان صحبت شد. امروزه زبان انگلیسی زبان رسمی جمعیت کثیری در کشورهای مختف است. کشورهایی از جمله انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند، نیوزیلند و تعدادی از کشورهای مستقل کارائیب، کشورهایی هستند که زبان انگلیسی زبان اول آن‌هاست. زبان انگلیسی زبان رسمی حدودا 60 کشور مستقل دیگر هم هست.

زبان انگلیسی فقط رایج‌ترین زبانی نیست که در جهان صحبت می‌شود، بلکه بعد از چینی ماندارین و اسپانیایی، سومین زبان زنده دنیاست. زبان انگلیسی دومین زبانی است که در تمام جهان آموزش داده می‌شود و زبان رسمی اتحادیه اروپاست. زبان اول یا دوم حدود 20 درصد ساکنین زمین زبان انگلیسی است و این میزان یعنی 1.5 میلیارد نفر. اگر کسانی که از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند را هم جزو این افراد به حساب آوریم، تا سال 2019، بیش از 2 میلیارد در جهان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. جالب است بدانید 375 میلیون نفر در جهان زبان اولشان انگلیسی است و 750 میلیون نفر زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی صحبت می‌کنند. این اعداد و ارقام و بسیاری دلایل دیگر باعث شده است زبان انگلیسی به مهم‌ترین و پرطرفدارترین زبان در جهان تبدیل شود و متون، کتاب‌ها، فیلم‌ها و بسیاری محتوای دیگر به این زبان ترجمه شوند و در دسترس عموم قرار بگیرند. همچنین در کشورهای غیرانگلیسی‌زبان، آموزش زبان انگلیسی به یکی از مواردی تبدیل شود که تقاضا برای آن بسیار بالاست.

زبان انگلیسی شامل چهار مهارت اصلی است و هر کدام از آن‌ها به نوبه خود و به یک اندازه مهم هستند. شنیدن (Listening)، مکالمه (Speaking)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing)، چهار مهارت زبان انگلیسی هستند. اگر کسی می‌خواهد زبان انگلیسی را به بهترین نحو یاد بگیرد و بتواند مثل یک بومی صحبت کند، باید هر چهار مهارت را تا حد قابل قبولی بلد باشد. برای هر کسی که قرار است زبان انگلیسی را به هر دلیلی یاد بگیرد، باید بتواند از هر کدام از این چهار مهارت استفاده کند، فقط میزان تسلط و درجه اهمیت آن‌هاست که تغییر می‌کند.

برای مثال کسی که می‌خواهد در یک شرکت بازرگانی کار کند، باید بتواند مهارت مکالمه و نگارش را بیشتر از بقیه یاد بگیرد. کسی که قرار است در موسسات غیردولتی خیریه کار کند یا با انگلیسی‌زبان‌های دیگر صحبت کند، باید مهارت مکالمه را تقویت کند و در نهایت کسی که قرار است برای مقاصد پژوهشی با زبان انگلیسی کار کند، باید مهارت خواندن و درک مطلب را بیشتر از بقیه مهارت‌ها تمرین کند.

در کشورهای غیرانگلیسی‌زبان، زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (English as a Second Language) یا به عنوان زبان خارجی (English as a Foreign Language) در دانشگاه‌ها، موسسات و آموزشگاه‌ها تدریس می‌شود. در آموزش زبان انگلیسی از کتب و منابع مختلفی استفاده می‌شود. در دانشگاه‌ها، زبان انگلیسی بیشتر به صورت تخصصی و در موسسات و آموزشگاه‌ها به صورت عمومی آموزش داده می‌شود. در کلاس‌های زبان مباحثی از جمله دستورزبان (Grammar)، لغت (Vocabulary) و تلفظ (Pronunciation) به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود.

زبان انگلیسی در طول یک بازه 1400 ساله ساخته و گسترش داده شده است. شکل های اولیه زبان انگلیسی توسط مهاجران انگولا ساکسون در حدود قرن پنجم میلادی به جزیره انگلستان آورده شد، به این شکل از زبان انگلیسی زبان انگلیسی کهن گفته می شود. انگلیسی میانه در حدود قرن 11 میلادی و با فتح انگستان به دست نرمن ها شکل گرفت. شکل امروزی زبان انگلیسی پس از قرن 15 میلادی و با اختراع ماشین چاپ شکل گرفت. به واسطه قدرت سیاسی و نظامی بالای امپراطوری بریتانیا زبان انگلیسی بین قرن ها 17 تا 20 در جهان گسترده شد. در حال حاضر در هر دو شکل مکتوب و دیجیتال زبان انگلیسی با فاصله ای زیاد بالاترین تعداد انتشار اسناد علمی و فنی در جهان را داراست.

انگلیسی مدرن صرف فعل ندارد و بیشتر به واسطه استفاده از فعل های کمکی و تغییر ساختار جمله عبارات و معانی پیچیده را می رساند. گذشته از اختلافات کوچک در تلفظ، نکات کوچک گرامری و انتخاب واژه های تا حدی متفاوت زبان انگلیسی در مناطق مختلف جهان به یک شکل صحبت می شود و انگلیسی زبان های جهان به سادگی میتوانند از طریق این زبان با هم ارتباط برقرار کنند.

کمی در مورد یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی ممکن است برای خیلی ها عجیب و سخت به نظر برسد و برای بسیاری ساده و ابتدایی. در اینجا کمی در رابطه با بخش های ساده یا پیچیده زبان انگلیسی صحبت می کنیم.

چرا یادگیری انگلیسی ساده است؟

سخت بودن یک زبان تا حد زیادی نسبی است. اما باید بدانید که یادگیری انگلیسی تقریبا از تمام زبان های اروپایی دیگر ساده تر است. برخی از دلایل آن عبارتند از:

انگلیسی جنسیت ندارد: در زبان انگلیسی اسامی جنسیت ندارند. برخلاف نزدیکترین زبان ها به این زبان یعنی آلمانی و فرانسه که هر دو دارای جنسیت برای اسامی هستند در انگلیسی چنین قاعده ای نداریم. جنسیت اسامی تنها محدود به زبان های آلمانی و فرانسه نیست. بخش بزرگی از زبان ها مانند تمام زبان های شرق اروپا (روسی و بیشتر زبان های اسلوایی)، زبان عربی و زبان های نزدیک به آن، زبان اسپانیایی و زبان های نزدیک به آن دارای جنسیت برای اسامی هستند. پس انگلیسی از این نظر کار شما را بسیار ساده می کند.

افعال صرف نمی شوند: در زبان انگلیسی افعال تقریبا صرف نمی شوند (در طول درس ها توضیح می دهیم که چرا گفتیم “تقریبا”!). این موضوع هم برخلاف بخش بزرگی از زبان ها از جمله آلمانی، فرانسه، روسی، عربی، اسپانیایی و حتی فارسی است. صرف نشدن فعل ها استفاده از آنها را در جمله بسیار ساده می کند.

از خط لاتین استفاده می کند: زبان انگلیسی بری نگارش از خط لاتین استفاده می کند. خطی که همه ما حتی پیش از یادگیری انگلیسی با آن آشنا بودیم. این موضوع خواندن و نوشتن به این زبان را به مراتب ساده تر می کند (نسبت به زبان هایی که از خط های دیگر استفاده می کنند مثل هندی، چینی، روسی و ….)

فارسی و انگلیسی خویشاوندان دور هستند: گرچه خویشاوندی فارسی و انگلیسی نسبتا دور است اما همچنان ساختارهای مشابه زیادی بین دو زبان وجود دارد. یکی از وجه تشابه های همه زبان های هندی-اروپایی داشتن بن ثابت برای افعال است. ساختارهای گرامری دیگری مثل ضمایر، استفاده از افعال و … در این دو زبان مشابه است.

واژه های مشترک زیادی وجود دارد: بین فارسی و انگلیسی واژه های مشترک بسیاری وجود دارد. این واژه ها که تقریبا همه از انگلیسی به فارسی وارد شده اند به شما کمک می کنند این زبان را ساده تر یادبگیرید. با توجه به نفوذ گسترده زبان انگلیسی، به ویژه در زمینه های تخصصی و فنی بسیاری از ما از قبل با بسیاری از واژه های این زبان آشنا هستیم.

چه بخش هایی از زبان انگلیسی برای فارسی زبانان مشکل است؟

با توجه به تجربه فارسی زبانان در زبان مادری، بخش های خاصی از زبان انگلیسی معمولا برای فارسی زبانان مشکل آفرین می شود. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

تلفظ انگلیسی: تلفظ در زبان انگلیسی یکی از اولین نکاتی است که توجه شما را جلب می کند. بر خلاف فارسی در انگلیسی کلمات الزاما به آن صورتی که گفته می شوند نوشته نمی شوند. در واقع انگلیسی ساختار یکپارچه ای برای تلفظ واژه ها ندارد. به همین دلیل باید تلفظ واژه ها را به صورت جداگانه حفظ کنید. این موضوع در طول یادگیری واژه های جدید بسیار با اهمیت است. (برای یادگیری این موضوع در طول دروس همیشه از فونتیک استفاده شده است)

زمان ها: بیشتر زمان ها یا tenses در زبان انگلیسی تقریبا فاقد معادل در فارسی هستند. یعنی مثلا زمان حال ساده را نمی تواند با با هیچ یک از زمان ها در فارسی معادل کرد. این موضوع برای زمان هایی مثل زمان حال کامل به مراتب بیشتر به چشم می آید. یادگیری معنای دقیق این زمان ها از طریق تمرین ممکن خواهد بود.

حروف تعریف: در زبان فارسی ما برای حالت معرفه حرف تعریف نداریم. در حالی که در انگلیسی حرف تعریف the نشان دهنده معرفه بودن یک اسم است. این تفاوت باعث ناآگاهی بسیاری از فارسی زبانان از نحوه استفاده از حرف تعریف the در زبان انگلیسی می شود. استفاده نابه جا این حرف تعریف در بین نوآموزان بسیار رایج است. با گذشت زمان به استفاده درست از حرف تعریف عادت می کنید.

حروف اضافه: ساختار استفاده از حروف اضافه در فارسی و انگلیسی تا حد زیادی متفاوت است. در واقع حروف اضافه بین این دو زبان قابل معادل سازی نیستند. گاهی در یک جمله در فارسی از حرف اضافه استفاده می کنیم در حالی که در معادل انگلیسی همین جمله هیچ حرف اضافه ای وجود ندارد (برعکس این موضوع هم زیاد اتفاق می افتد.). برای آشنایی با حروف اضافه و استفاده درست از آنها باید زمان بگذارید.

افعال عبارتی: افعال عبارتی یا phrasal verbs افعالی هستند که از ترکیب حرف اضافه با یک فعل ساخته می شوند و معنایی کاملا متفاوت نسبت به فعل اصلی دارند. این افعال در فارسی معادل ندارند و در ابتدا برای فارسی زبان ها گیج کننده به نظر می رسند. با گذشت زمان به استفاده از آنها عادت خواهید کرد.

انواع ضمایر: در زبان انگلیسی برای حالت فاعلی، مفعولی و ملکی ضمایر شخصی متفاوتی داریم که فارسی معادل ندارند. البته یادگیری این ضمایر معمولا خیلی سخت نیست و با کمی تمرین می توانید به آنها مسلط شوید.

روش یادگیری زبان در منزل از صفر

این سوال برای همه وجود دارد که چگونه میتوانند در عرض ۲-۳ ماه، انگلیسی روان صحبت کنند، این افراد معمولا عجله دارند چون به زودی آزمون یا مصاحبه ای در راه دارند. در این نوشته نتیجه جدیدترین تحقیقات چندین ساله از معتبرترین موسسه زبان دنیا یعنی افورتلس را برای شما بازگو می کنیم و همزمان با تغییرات، این مقاله به روز می شود.

اما سوال اینجاست که آیا میتوانید خیلی خیلی سریع انگلیسی یاد بگیرید؟ آیا میتوانید بهبودهای چشمگیری در عرض ۲ تا ۳ ماه داشته باشید؟ جواب مثبت است! در این مقاله روش هایی که سرعت یادگیری زبان شما را تا دو برابر افزایش می دهند طبق تحقیقات معتبرترین موسسه در این زمینه ارائه می کنیم.

بخش ۱- توصیه های کلی

۱- ایجاد اشتیاق در خود (هدف)

مهم ترین مساله برای شروع به یادگیری زبان، داشتن یک هدف است که در شما انگیزه ایجاد کند. به دلیل اینکه باید ۸-۱۴ ساعت در روز زبان بخوانید؛ و هر ساعت باید هوشیار، علاقمند و پرانرژی باشید. باید احساستان را بسازید و در انگلیسی غرق شوید. به یاد داشته باشید که احساس ۸۰ درصد موفقیت را شامل میشود و روش تنها ۲۰ درصد!

برای داشتن شور و اشتیاق، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگرفتن زبان داشته باشید. قبول شدن در یک امتحان، دلیل به اندازه ی کافی قانع کننده ای نیست. همچنین پیدا کردن یک کار هم دلیل کافی نیست. به یک دلیل بزرگ برای انجام اینکار نیاز دارید. اگر مشوق شما میتواند پول باشد، تصور کنید که زبان انگلیسی چگونه میتواند شما را پولدار کند. خانه رویایی، ماشین رویایی و زندگی رویاییتان را تجسم کنید. اگر عشق محرک شماست، تصور کنید که چه انسان های فوق العاده ای را میتوانید در دیگر کشورها ملاقات کنید. به رابطه با خارجی های زیبا و جذاب فکر کنید! دلیل تان را بر روی یک کاغذ بزرگ بنویسید و در اتاق تان بچسبانید.

۲- خواندن و گوش کردن به زبان

کلید دوم برای یادگیری فوق العاده سریع و شدت باورنکردنی، تمرکز برروی میزان ورودی انگلیسی است. وقتتان را برای تلاش جهت صحبت کردن و گرامر و لغت هدر ندهید، به جایش سعی کنید بیشتر وقتتان را برروی گوش کردن (listening) و خواندن متون (reading) بگذارید. این یک راه سریعتر و کارامدتر برای تسلط بر زبان انگلیسی است. همیشه یک کتاب انگلیسی با خود به همراه داشته باشید و بخوانید. همچنین به داستان های کوتاه، درس های تصویری و مقاله های صوتی گوش کنید. اینها درس های قدرتمندی هستند و به شما کمک میکنند که سریعتر یاد بگیرید. باید رمان های انگلیسی آسان بخوانید، میتوانید از رمان های انگلیسی زیر شروع کنید. به طور کامل وقتتان را برای خواندن کتاب های درسی هدر ندهید.

برای اینکه در عرض ۲-۳ ماه مسلط شوید، باید پشتکار زیاد داشته باشید؛ به عبارت دیگر شما باید ۸-۱۴ ساعت در روز زبان تمرین کنید. بهتر است ۱ ساعت لغت بخوانید، ۱ ساعت مکالمات ساده کتاب ها را روبروی آینه با خود تمرین کنید. سپس ۲ ساعت انگلیسی گوش کنید و ۲ ساعت متن های انگلیسی را بخوانید؛ و به همین ترتیب ادامه دهید. اگر بیشتر روی مکالمه تمرکز کرده اید، گوش کردن را بیشتر انجام دهید؛ اما نگران نباشید چون خواندن هم به توانایی صحبت کردنتان کمک میکند. برای بعضی ها ۲ ساعت خواندن و گوش کردن در روز کافی است؛ اما اگر میخواهید خیلی سریع به زبان مسلط شوید، بهتر است از روش ما استفاده کنید.

۴- موسیقی های ویژه افزایش قدرت مغز

تحقیقات جدید نشان داده است که هنگام مطالعه، سکوت کردن یا گوش دادن به موسیقی تمرکز را بالا می برد، بسیاری معتقدند بازی کردن و گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی ” مانند این موسیقی ها ” می تواند به زبان آموزان برای بکار بردن بخشی اضافی از مغزشان به آنها کمک کند. برای این کار باید از موسیقی به عنوان صدای پس زمینه استفاده کنید یعنی ولوم را در حد ۱ یا ۲ نگه دارید و سپس زبان تمرین کنید.

۵- روش مطالعه مطالب انگلیسی

اولین بار که مطلب جدیدی از زبان را مطالعه میکنید (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب را در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنید، تا ۸۰٪ آنچه را که جدیداً یاد گرفته اید حفظ میکنید. ابزارهای تست پارک در این مورد بسیار مفید خواهند بود. برای یادگیری و مرور پرکاربردترین کلمات زبان انگلیسی، تست پارک ابزارهای ویژه ای را طراحی کرده است. برای شروع دوره های آموزشی آنلاین و مرور کلمات با استفاده از ابزارهای تست پارک روی لینک های زیر کلیک کنید:

ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1100 واژه ضروری 1100 words you need to know
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 504 واژه ضروری 504 absolutely essential words
ثبت نام دوره آموزش تضمینی Essential words for the Toefl
ثبت نام دوره آموزش تضمینی کلمات زبان انگلیسی کنکور
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 7500 واژه زبان انگلیسی (دوره جامع)
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1000 واژه سطح متوسط زبان انگلیسی

پس از یک هفته، می توانید تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطلب، بدون فراموشی همه آن را به خاطر بیاورید. این مطلب تا ۳۰ روز در ذهن شما می ماند. سپردن کلمات به حافظه بلند مدت خود را با ابزار تست پارک برای یادگیری و مرور کلمات تضمین کنید.

بعد از چهل روز اگر همان مطلب را مجددا مطالعه کنید، ماندگاری آن در ذهن تان تا ۶ ماه خواهد بود!

پس یک بار همان شبی که مطلب را یاد می گیرید مرور کنید، هفته بعد هم یک بار و چهل روز بعد هم یک بار. لازم نیست این شیوه را خودتان مدیریت کنید. چراکه برای یادگیری مثلا 2000 لغت انگلیسی و مرور مداوم آن ها دچار مشکلاتی خواهید شد. می توانید از ابزارهای مرور تست پارک برای این هدف استفاده کنید. برای شروع آموزش و مرور کلمات انگلیسی روی لینک های زیر کلیک کنید:

ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1100 واژه ضروری 1100 words you need to know
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 504 واژه ضروری 504 absolutely essential words
ثبت نام دوره آموزش تضمینی Essential words for the Toefl
ثبت نام دوره آموزش تضمینی کلمات زبان انگلیسی کنکور
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 7500 واژه زبان انگلیسی (دوره جامع)
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1000 واژه سطح متوسط زبان انگلیسی

۶- تفسیر و خلاصه نویسی کنید (بسیار مهم)

این روش یکی از جدیدترین متدهای کشف شده مطالعه زبان در سالهای اخیر است که یادگیری و سرعت یادگیری را به طرز بی نظیری افزایش می دهد. برای این کار کافی است هر زمان دو یا سه پاراگراف زبان را مطالعه نمودید، در حد ۳-۴ خط نظر خودتان را به زبان انگلیسی راجب آن پاراگراف ها بنویسید و یا اینکه آن را خلاصه نویسی کنید. همیشه در جزوه تان یک جای خالی کنار یادداشت هایتان بگذارید تا تفسیر خودتان از آن موضوع را بنویسید. بعدها هنگام مطالعه مجدد همزمان همان پاراگراف و ۳-۴ خط خودتان را هم مرور کنید تا تاثیر آن را به وضوح ببینید! برای این موضوع باید دامنه لغات قوی داشته باشید. توصیه ما یادگیری لغات مهمترین کتب انگلیسی است که میتوان به کتاب های 504 absolutely essential words، 1100 words you need to know و Essential words for the Toefl اشاره کرد.

بخش ۲- افزایش سرعت یادگیری و دانلود منابع

۱- گوش، چشم و زبانتان را به انگلیسی عادت دهید

هر روز در هر شرایطی هم که شده، حداقل به یکی دو مکالمه گوش کنید یا مطالعه کنید یا صحبت کنید و نگذارید اعضای بدنتان از عادت کردن به شنیدن زبان انگلیسی غافل شود. میتوانید از ابزار های تست پارک برای مرور کلمات به صورت صوتی استفاده کنید. لینک این ابزارها برای پر فروش ترین کتاب های زبان انگلیسی در منوی اصلی سایت (بالای همین صفحه) قرار داده شده است.

۲- با صدای بلند بخوانید

یک راه عالی برای بهبود صحبت کردن به انگلیسی این است که هر زمانی میتوانید، متن ها را با صدای بلند و شمرده بخوانید. حتی اگر اشتباه کنید، بلند خواندن به شما کمک میکند که راحتتر انگلیسی صحبت کنید. برای بلند خواندن از کتاب یا روزنامه یا هرچیزی که به زبان انگلیسی است، استفاده کنید. حتی اگر شما همه ی لغات را نمیفهمید، اینکار باعث میشود که زبان و مغزتان، گفتن کلمات انگلیسی را تمرین کند و متوجه میشوید که وقتی انگلیسی صحبت میکنید میتوانید سریعتر و آسانتر جملاتتان را بسازید. بلند خواندن همچنین به دلیل اینکه شما از کلمات انتخابی خودتان استفاده نمیکنید، مفید است.

۳- با خودتان صحبت کنید

وقتی در حال انجام کارهای روزانه هستید، میتوانید با خودتان به تنهایی انگلیسی صحبت کنید. این باعث میشود به انگیسی فکر کنید. برای مثال میتوانید بگویید: I’m going to the kitchen, now I am making a cup of tea, I love tea because it refreshs me! و مانند اینها. میدانم این روش کمی غیر معمول به نظر میرسد اما کمک کننده است. فقط کافی ست امتحان کنید!.

۴- چیزی را که می بینید بگویید

ممکن است به پنجره یا به تلویزیون نگاه کنید، هر چیزی که میبینید را بگویید؛ مثلا مردی که با بلوز آبی در حال رانندگی است را به انگلیسی بگویید، این یک زبان ساده است اما خودتان متوجه میشوید که چطور میتواند هماهنگی ذهن و زبانتان را افزایش دهد. بعد از مدتی متوجه میشوید که دیگر لازم نیست جمله ای را در ذهنتان ترجمه کنید و پس از آن وقتی یک مکالمه واقعی داشته باشید میبینید که میتوانید افکارتان را راحتتر ابراز کنید. در مورد اشتباهات هنگام گفتن جملات نگران نباشید، مهم ترین هدف انجام این تمرین، تسلط و روان بودن است. اگر میخواهید اشتباهاتتان را تصحیح کنید، صدایتان را ضبط کنید و دوباره گوش کنید که ببینید کجاها اشتباه کرده اید.

۵- یک دفترچه یادداشت داشته باشید

یک نوت بوک کوچک به همراه داشته باشید تا زمانیکه لغت جدیدی یاد میگیرید، آن را سریع یادداشت کنید. اگر وقت اضافه دارید، لغاتی که نوشته اید را مرور کنید. در هر هفته تعدادی لغت مشخص برای خودتان تعیین کنید و هر هفته تعدادشان را افزایش دهید. فقط خود لغت را یاد نگیرید بلکه کاربرد آن در متن و املای آن را هم بیاموزید همچنین در مورد آن کلمه یک جمله بنویسید؛ مثلا I am interesting in learning English and I find learning English interesting! پیشنهاد میکنم که ترجمه ی لغات را جلوی خود کلمه ننویسید. بلکه در دفتر دیگر یا پشت همان برگه آن را یادداشت کنید.

6- موضوع های یادگیری خودتان را انتخاب کنید

در مورد موضوع هایی که دوست دارید در زبان خودتان در مورد آنها صحبت کنید، فکر کنید سپس چیزهایی که برای صحبت کردن آن به زبان انگلیسی لازم دارید را پیدا کنید؛ مثلا اگر دوست دارید در مورد فوتبال یا هر چیز دیگری صحبت کنید، میتوانید آنها را در وبسایت ها و مجلاتی که این موضوعات را پوشش میدهند پیدا کنید. لیست لغات مورد نیاز درمورد موضوعتان را بنویسید و کلمات و عبارات را یاد بگیرید. سعی کنید در جواب سوالهای فرضی با خودتان در مورد این موضوعات صحبت کنید. در گروهها و کلاسهایی که افراد با علایق مشابهی با شما دارند عضو شوید.

7-کتابهای انگلیسی بخوانید

کتاب های داستان یا درسی انگلیسی را در سطح خودتان بخوانید. بعد از اینکه آنها را آرام خواندید سعی کنید با صدای بلند بخوانید و لغات جدید آن را یادداشت کنید. برای اینکه از اول و به صورت اصولی شروع کنید، اکثر موسسات معتبر دنیا از کتاب های زیر استفاده می کنند. آنها را به صورت فیزیکی (نه پی دی اف) خریداری کنید و شروع به کار کردن کنید. برای یادگیری آنها نیاز به هیچ مهارت خاصی نیست و فقط کافی است با خود کتاب پیش بروید. اگر هم دوست دارید می توانید راهنمای فارسی همین کتاب ها را هم خریداری کنید:

8- اپلیکیشن های زبان مانند آموزش زبان تست پارک روی گوشی داشته باشید

اپلیکیشن های زبان انگلیسی که اکثر آنها زبان انگلیسی را از صفر به شما آموزش می دهند کمک زیادی به یادگیری می کنند. این اپلیکیشن ها و سایر نرم افزارهای زبان انگلیسی به دلیل اینکه باعث می شوند همزمان از فکر، صدا و گوش خود استفاده کنید، توانایی یادگیری شما را به طرز شگفت آوری افزایش می دهند. ابزار تست پارک برای آموزش زبان انگلیسی می تواند به شما کمک شایانی کند.

9- نرم افزار های خودآموز تست پارک

گزینه دیگری برای یادگیری زبان، برنامه های خودآموز مانند ابزار تست پارک است. این نرم افزار به شما برنامه هایی برای آموزش زبان انگلیسی می دهد؛ این راه ارزان تر است و به شما اجازه می دهد هر جایی که می خواهید زبان بخوانید. تست پارک در اتوبوس و مترو و هر نقطه دیگر در دسترس شماست و شما می توانید به ابزارهای آموزشی تست پارک از هر نقطه کشور دسترسی داشته باشید. بنابراین استفاده از ابزارهای تست پارک یک راه ارزان قیمت و در دسترس برای شما برای یادگیری مهمترین منابع زبان انگلیسی است. برای شروع آموزش زبان انگلیسی با ابزارهای تست پارک روی لینک های زیر کلیک کنید:

ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1100 واژه ضروری 1100 words you need to know
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 504 واژه ضروری 504 absolutely essential words
ثبت نام دوره آموزش تضمینی Essential words for the Toefl
ثبت نام دوره آموزش تضمینی کلمات زبان انگلیسی کنکور
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 7500 واژه زبان انگلیسی (دوره جامع)
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1000 واژه سطح متوسط زبان انگلیسی

۱0- نکات مهم دیگر

• لغات رایج زبان انگلیسی را یاد بگیرید. این کلمات در کتاب های 504 absolutely essential words, 1100 words you need to know، و Essential words for the Toefl یافت می شوند که آموزش تضمینی آن ها در سایت تست پارک به انجام می رسد:

ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1100 واژه ضروری 1100 words you need to know
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 504 واژه ضروری 504 absolutely essential words
ثبت نام دوره آموزش تضمینی Essential words for the Toefl
ثبت نام دوره آموزش تضمینی کلمات زبان انگلیسی کنکور
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 7500 واژه زبان انگلیسی (دوره جامع)
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1000 واژه سطح متوسط زبان انگلیسی

• این مخفف ها که انگلیسی ها در چت هایشان زیاد استفاده می کنند را بلد باشید

منابع: b-mooz، ایرانمهرکالج، چرب زبان

جمع بندی مطالب:

با توجه به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز روش ها و عادت های گوناگون می توانند موجب افزایش سرعت یادگیری زبان انگلیسی شوند که از میان آن ها می توان به: یادگیری کلمات پرکاربرد و مهم زبان انگلیسی، صحبت کردن با خود به زبان انگلیسی، ایجاد یک وبلاگ و نوشتن به زبان انگلیسی، گوش دادن به کتاب های صوتی انگلیسی اشاره کرد. نکته ای که حائز اهمیت است، این است که انجام هیچیک از این کارها بدون فراگرفتن مهمترین لغات مورد استفاده در زبان انگلیسی امکان پذیر نیست. به عنوان مثال شما نمی توانید بدون آشنایی با لغات انگلیسی به کتاب های صوتی انگلیسی گوش دهید و تمام مطالب آن را متوجه شوید. توصیه ما استفاده از ابزارهای تست پارک برای آموزش زبان انگلیسی است. آموزش مهمترین لغات زبان انگلیسی در تست پارک بر مبنای کتاب های 504 absolutely essential words، 1100 words you need to knowتست پارک

ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1100 واژه ضروری 1100 words you need to know
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 504 واژه ضروری 504 absolutely essential words
ثبت نام دوره آموزش تضمینی Essential words for the Toefl
ثبت نام دوره آموزش تضمینی کلمات زبان انگلیسی کنکور
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 7500 واژه زبان انگلیسی (دوره جامع)
ثبت نام دوره آموزش تضمینی 1000 واژه سطح متوسط زبان انگلیسی