آشنایی با روش های مدیریت زمان در کنکور


 
آشنایی با روش های مدیریت زمان در کنکور از اهمیت بالایی برخوردار است. مدیریت زمان در جلسه کنکور می تواند از عوامل کنترل استرس و در نتیجه افزایش کارایی داوطلبان در سر جلسه کنکور باشد.
•     نحوه مدیریت زمان در کنکور

 


مدیریت زمان در کنکور تست پارک

سلام به همه کافه کنکوری های عزیز حتما تا حالا شنیدید که بعد آزمون داوطلبا میگن وقت نشد, وقت کم اوردیم و همچین چیزایی یا دیدیم کسایی که واقعا قوی بودن ولی به چیزی که میخواستن نرسیدن.
مشکل کجاست؟ واقعا وقت کافی نیست؟ به هر حال این ما هستیم که خودمونو باید با شرایط وقف بدیم تو این مقاله با چند روش آشناتون میکنیم تا بتونید زمانو مدیریت کنید
روش های مدیریت زمان

•    روش ضربدر و منفی:
 
سوال های آزمون را می توان به ۳ قسمت تقسیم کرد:
–  جواب سوال یا راه حلش را می دانید و براتون آسونه.
– جواب سوال را می دانید ولی سوال زمان بر است.
– جواب سوال رو نمی دانید.
 
نحوه پاسخ دادن به این سوالات در آزمون:
– در حالت اول: جواب صحیح را انتخاب کرده و فورا از آن رد می شوید.
– در حالت دوم: کنار سوال یک علامت ضربدر بگذارید.
– در حالت سوم: کنار سوال یک علامت منفی بگذارید.
بدین صورت شما میتوانید وقتتان را به طور متناسب تقسیم کنید و وقتتان را برای مدت طولانی روی یک سوال هدر ندهید
(پس وقتی سر جلسه آزمون به سوال سختی رسیدید زود ازش رد شوید چون کامپیوتر به خاطر حل یه سوال سخت به جای ۳تا سوال ساده به ما امتیاز بیشتر که نمی ده)
 
 


مدیریت زمان در کنکور تست پارک


•    روش زمان های نقصانی:
 
در این روش از وقت هر درس یکی دو دقیقه کم کنید.تا آخر وقت برسه برای تست هایی که گذاشتید برای دور دوم.یعنی مثلا وقتی ادبیات ۲۰ دقیقه وقت دارد بعد از  ۱۸ دقیقه رهایش کنید.بدین صورت در پایان دروس عمومی چیزی حدودا ۱۰  دقیقه وقت اضافه دارید که می توانید برگردید و تست های باقی مانده را حل کنید.
در کنکور سال‌های گذشته همیشه افرادی که مدیریت زمان خوبی داشته‌اند و توانسته‌اند تمام سؤالات را یک دور بخوانند، هم تمرکز و آرامش بیش‌تری در جلسه داشته‌اند و هم به نتایج دلخواه خود رسیده‌اند.
 
اگر می‌خواهید مانند دوستان سال گذشته‌ی خود موفق شوید بهتر است از هم‌اکنون مدیریت زمان را تمرین کنید تا در آزمون‌های جامع و در نهایت کنکور، آرامش بیش‌تر و تمرکز بهتری داشته باشید.

 استقاده از تکنیک های مدیریت زمان به داوطلبان کنکور و امتحان کمک می کند تا در سر جلسه امتحان آرامش و تمرکز حواس بیشتری داشته و از دانش خود برای پاسخگویی به حداکثر تعداد سوالات بهره ببرند.
منبع:
کافه کنکور

;
مدیریت زمان کنکور; مدیریت کنکور; کنکور; مدیریت زمان; تست زنی; زمان نقصانی; زمان های نقصانی; روش زمان های نقصانی; استرس کنکور; کنکوری; کنترل استرس کنکور; استرس کنکوری; جلسه کنکور; امتحان; جلسه امتحان; موفقیت کنکور; موفقیت در کنکور;;


Copyright © 2016-2017. All Rights Reserved.

تمامی حقوق محتوای این وب سایت متعلق به تست پارک است و هر گونه کپی برداری ممنوع و پیگرد قانونی دارد.


طراحی سایت  سامانه آزمون ساز  دناکو